banner74

ÖTV indiriminin ardından otomobil fiyatları uçtu! Bu rakamlar cep yakacak

05 Temmuz 2019 Cuma 14:22
Bu haber 521 kez okundu

Bir yıl gibi bir süredir devam eden ÖTV indirimi sona erdi. Ekonomide yaşanan dalgalanmaların ardından yeni otomobil fiyatları ise bakın ne kadar oldu.

ÖTV indiriminin ardından otomobil fiyatları uçtu! Bu rakamlar cep yakacak
 Son yıllarda otomobil fiyatlarındaki artış nedeniyle getirilen ÖTV indirimi, geçtiğimiz günlerde son bulmuştu. Bu indirim kimilerini memnun etse de kimilerini hiç etkilememişti. Merak edilen ise bu indirimin ardından otomobil fiyatlarının ne kadar olacağıydı. Dilerseniz çok tercih edilen arabaların yeni fiyatlarına gelin hep birlikte göz atalım.

Ancak şunu da hatırlatmakta fayda var, sadece sıfır otomobillerde ÖTV teşviği olan 15 puanlık indirim kalktı. Yani bu da demek oluyor ki hurda indirimi yılbaşına kadar devam ediyor ve matrahına göre 15 bin liraya kadar indirimle arabanızı satın alabiliyorsunuz.

ÖTV indiriminin ardından otomobil fiyatları uçtu! Bu rakamlar cep yakacak - Sayfa 3

Firmalar ÖTV'nin bir kısmını karşılayabiliyor: Öte yandan bazı otomobil firmaları ise ÖTV indiriminin bir kısmını kendi karşılayarak satış yapabiliyor. Otomobil bayileri kendilerine aldıkları hurda araçları satış konusunda anlaştığınızda maliyetini düşerek devir gerçekleştiriyor. Vekalet ile yapılan bu işlem için sadece 200 lira civarında notere vekalet ücreti ödemiş oluyorsunuz. Peki sıfır otomobillerin yeni fiyatları ne oldu?

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x