‘Bir ülkünün peşinde 50 yıl’ MHP Adana'dan Davet !

06 Şubat 2019 Çarşamba 15:30
Bu haber 573 kez okundu

MHP, 50. kuruluş yıl dönümünü etkinliklerle 8-9 Şubat 2019 tarihlerinde Adana’da kutlayacak. MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin de katılacağı ve tarihi mesajlar vereceği kutlama programlarına tüm vatandaşları davet etti.

‘Bir ülkünün peşinde 50 yıl’ MHP Adana'dan Davet !
 MHP’de 50. kuruluş yıl dönümü coşkusu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), 50. kuruluş yıl dönümünü Adana’da Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin katılımıyla kutlayacak. 12 Eylül 1980 darbesiyle yaşanan ara dönem hariç, 1969’dan beri Türk siyasi hayatında varlığını sürdüren Milliyetçi Hareket Partisi, kurulduğu şehir olan Adana’da 50. yıl anısına bir dizi faaliyet icra edecek.

BAŞKAN AVCI, PROGRAMA İLİŞKİN BİLGİ VERDİ

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı’nın verdiği bilgilere göre, 8 Şubat 2019’da Cuma günü saat 14.00’da Genel Başkan Yardımcılarının da katılımıyla Adnan Menderes Kapalı Spor Salonu’nda sergi açılışı yapılacak. 8-9 Şubat 1969’da aynı adı taşıyan salonda gerçekleştirilen kongreye ilişkin görsellerin, MHP’nin seçim afiş ve pankartlarının yer alacağı sergi, iki gün süreyle açık kaldıktan sonra 10 Şubat’tan itibaren 75. Yıl Sanat Galerisi’nde yine tüm vatandaşlara açık olarak devam edecek.

BAHÇELİ, ÇUKUROVA FUAR ALANI’NDA KONUŞACAK

9 Şubat 2019 Cumartesi günü ise MHP kurmayları, Atatürk Parkı’nda anıta çelenk sunacak. Kutlama programları Çukurova Fuar Alanı’nda sürecek. Ülkücü sanatçıların, sevilen şarkı ve türküleri seslendirecekleri fuar alanında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bir konuşma yapacak. Kutlama faaliyetleri sebebiyle tüm illerden ve yurt dışından çok sayıda misafirin de Adana’ya geleceği bildirildi.

BAŞBUĞ TÜRKEŞ’TEN LİDER BAHÇELİ’YE…

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, “Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Türk milletinin bekası için kurucu liderimiz Başbuğ Alparslan Türkeş ve ülkü arkadaşlarıyla tarih sahnesine çıkan Milliyetçi Hareket Partisi, 50 yıldır onurlu varlığını sürdürmektedir. Başbuğ Türkeş’ten kutlu bayrağı devralan Türk dünyasının bilge lideri Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Bey ve kıymetli yol arkadaşları olan ülkücü kadrolar, bugün de aynı mücadeleyi aynı ruh, aynı heyecanla devam ettirmektedir” dedi. Avcı, “Türk siyaset tarihinde kıblesi değişmeyen, hiçbir beşeri güç karşısında eğilmeyen ve bükülmeyen MHP’nin tüm zamanlarda Türk milletinin umut ışığı olması anlamlıdır ve bütün Türk milliyetçileri için ayrı bir gururdur.

BÜTÜN VATANDAŞLAR DAVETLİ

Böylesine seçkin bir siyasi kurumun Adana’da kurulması ve yine Adana’da 50. kuruluş yıl dönümünü kutlayacak olması, Milli Mücadele sürecinde Atatürk’e ilham veren şehrimiz için, tüm hemşehrilerimiz için büyük onurdur! Bu vesileyle tüm vatandaşlarımızı, MHP’nin 50 yıllık tarihinin yer alacağı sergiye, Çukurova Fuar Alanı’ndaki kutlama programlarına davet etmekten mutluluk duyuyorum” dedi.

KUTLAMALAR 10 ŞUBAT SABAHINA KADAR DEVAM EDECEK

MHP Genel Başkan Başdanışmanı Eyüp Yıldız, genel merkez binasında başlattıkları ışık gösterilerinin 10 Şubat sabahına kadar devam edeceğini belirtirken, Adana’daki hazırlıkların da sona geldiğini ifade etti. Genel Merkez binası Başbuğ Alparslan Türkeş ile Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin fotoğrafları ile “Bir ülkünün peşinde 50 yıl” ve “Vazgeçilmez yeminle 50 yıl” ifadelerinin yer aldığı dev afişlerle Türk ve MHP bayrakları asılarak şölen havasında kutlamaya hazırlandı. MHP Genel Başkan Başdanışmanı Eyüp Yıldız, genel merkez binasında başlattıkları ışık gösterilerinin 10 Şubat sabahına kadar devam edeceğini açıkladı. Ankara’nın Balgat semtinde bulunan parti binasına, Kurucu Genel Başkan Alparslan Türkeş ile Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin fotoğrafları ile “Bir ülkünün peşinde 50 yıl” ve “Vazgeçilmez yeminle 50 yıl” ifadelerinin yer aldığı dev afişlerle Türk ve MHP bayrakları asılarak şölen havasında kutlamaya hazırlanıyor. MHP’nin 50. kuruluş yıl dönümünün kutlanacağı 9 Şubat Cumartesi akşamı, genel merkez önünde ışık gösterileri yapılacak.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x