banner74

İSTANBUL VALİLİĞİ'NDEN PERŞEMBE GÜNÜ AÇIKLAMASI

18 Şubat 2015 Çarşamba 19:23
Bu haber 1385 kez okundu

İstanbul'da okullar yarın da tatil olacak mı ? sorusuna Vali Şahin'den yanıt geld

İSTANBUL VALİLİĞİ'NDEN PERŞEMBE GÜNÜ AÇIKLAMASI
 İstanbul Valiliği, kar yağışı nedeniyle öğrencilerin ulaşımda herhangi

bir risk ve mağduriyetle karşılaşmamaları için anaokulu, ilkokul, ortaokul,
liseler ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim ve öğretime yarın
ara verildiğini duyurdu.

KAR YAĞIŞI İSTANBUL'U FENA VURDU

İstanbul’da gece boyu yolları kapatarak ulaşımı engelleyen kar yağışı, çarşamba sabahı Avrupa Yakası ve Boğaz çevresinde etkili olurken, kara ulaşımını fazla aksatmadı. Ana hatlarda ekiplerin gece boyu çalışmalarıyla açılan yollar, aralıklarla bastıran tipiye rağmen çoğunlukla açık kaldı.
Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet (FSM) köprülerinde Anadolu yakasından Avrupa’ya geçişlerde yoğunluk yaşanırken, karşı istikamet nispeten daha akıcı.

FSM'DE 12 ARAÇ BİRBİRİNE GİRDİ

FSM’de dün gece 12 aracın karıştığı ve 2 kişinin yaralandığı zincirleme trafik kazası nedeniyle ulaşım durmuştu. Yol kazadan yaklaşık 2 saat sonra köprü tek şeritle de olsa ulaşıma açılabilmişti.

Aralıklarla devam eden tipi nedeniyle yolların kapanmaması için ekiplerin gece boyu çalıştığını vurgulayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), tuzlama çalışmalarının sürdüğünü açıkladı.
Köprü, viyadük, bağlantı yolları TEM ve E-5'te kar küreme çalışmalarının da devam ettiğini söyleyen İBB, yaklaşık 5 bin personel ve binden fazla araçla hizmet verildiğini duyurdu.
Bir gecede 15 bin ton tuz ve 320 ton solüsyon kullanan İBB, ilçe belediyelerine de 889 ton tuz takviyesi yaptı.


 
METROBÜS DURDU VATANDAŞ YÜRÜDÜ

Dün akşam mesai saatinde çileye dönen trafikte sabah saatlerinde de aksamalar yaşandı. Metrobüs seferleri de yağıştan olumsuz etkilendi. Yolda kalan metrobüslerden inen vatandaşlar yollarına yürüyerek devam etti.

BİR GECEDE 841 KAZA

Sabah saatlerinde Avrupa Yakası'nda ve Boğaz çevresinde daha da etkili olan yağış nedeniyle trafik aksadığını söyleyen İBB, Selimpaşa ile Kumburgaz arasında görüş mesafesinin 5 metreye düştüğünü aktardı. Afet Koordinasyon Merkezi'nden kenti izleyen kameralarda, Boğaziçi Köprüsü Anadolu Yakası istikametinde trafik akışının çok yavaşladığı görüldü. Gece, havanın daha da soğumasıyla yollarda gizli buzlanma oluştuğunu söyleyen İBB, kar lastiği kullanmayan araçların neden olduğu 841 trafik kazası tespit edildiğini açıkladı.

 
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x