31.05.2014, 12:34 222

"Çatı Aday Projesini Dalgaya Alanların Acınacak Halleri !

 MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli ,Türkiye'nin varlığını,huzurunu, geleceğini, Türk devletinin işleyişini ve itibarını düşünerek ortaya koyduğu "Çatı Aday" projesinin gerçekleşmesi ve sonuca varması için görüşmelerine büyük ilgi görerek devam ediyor.

 

Önce yaşayan Cumhurbaşkanlarımızdan Süleyman Demirel'i , Ahmet Necdet Sezer'i ve Abdullah Gül'ü ziyaret etti. Daha sonrada siyasi partilerimizden Saadet Partisi , BBP, Demokrat Parti,DSP'yi ziyaret etti. Bugünde CHP'yi ziyaret edecek…

 

Bu görüşmeler toplumsal uzlaşmanın sağlanması adına gerçekten güzel bir tablo oluşturmuştur. Bu manzaraya ruh hastası olmayan kimsenin karşı çıkması mümkün değildir. Ama AKP merkezli birileri bu manzarayı sulandırmak için "Çatı Aday" projesini dalgaya almaya çalışmaktadır.

 

"Başkanlık sistemi düşünülebilir. Biz Tayyip Bey'in başkanlığını destekleriz." diyen (AB)(D)ullah Öcalan'ın desteğini alarak, Recep Tayyip Erdoğan'ı Cumhurbaşkanı yapma projesini yürüten akıl daneleri , MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin "Çatı Aday" projesine saldırıyorlar. Ve ısrarla sanki sadece MHP/CHP projesi gibi gösterme gayreti veriyorlar. 

 

PKK / HDP kanadı Öcalan'ın serbest bırakılması ve PKK Açılımının sınırlarının daha da genişlemesi sağlanırsa Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde açıktan Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyeceklerini ifade ettiler. AKP, PKK'dan alabileceklerine ,PKK'da AKP'den alabileceklerine bakmaktadır. 12 yıldır birbirlerine verdikleri destek zaten ortadadır.

 

(AB)(D)ullah Öcalan'ın 12 Eylül 2010 tarihinde gerçekleşen referanduma verdiği destek "Biz isteseydik bu referandumu kesin kaybederlerdi. Biz 'Hayır' deseydik, bu değişiklik paketinin geçmesi imkânsız hale gelirdi. Erdoğan'a son bir şans verdik, bunu iyi görmesi gerekir. Umarım bundan sonra demokratik anayasa ve demokratik çözüm konusunda olumlu gelişmeler olur." sözleriyle Akşam gazetesinin arşivinde bulunmaktadır. Bu bir haberin değil ,bizzat gazetenin (AB)(D)ullah Öcalan'la yaptığı röportajın arşividir.

 

AKP ,vereceği tavizler ve sözler ölçüsünde yine (AB)(D)ullah Öcalan'ın İmralı'daki kapısına dayanacak ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri için çantacılar aracılığı ile destek isteyecektir. Yada Recep Tayyip Erdoğan İmralı'ya bir telefon açıp desteği bizzat kendisi isteyecektir. Bunun ses kayıtları çıktığında da nasıl olsa "montaj, dublaj" yalanına inanan yığınlar mevcut…

 

PKK ile yol yürüyenlerin "Çatı Aday" projesi ile dalga geçmesi ne kadar trajik bir durum değil mi? Apo'nun ağzına bakanlar, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin Cumhurbaşkanları ve Saadet Partisi, Demokrat Parti ,BBP,DSP,CHP gibi partilerle görüşmesiyle dalga geçiyorlar.

 

Başbakan Erdoğan "Şimdi  emekli siyasetçileri ziyarete başladılar. Neymiş Çatı aday çıkartacaklarmış.. Çatı cumhurbaşkanı seçeceklermiş." diye mitinglerden gaz veriyor, yandaş yazar ve yorumcular ise bu aldıkları gaz üzerinden resmen tiyatro oynuyorlar.

 

Oysa Sözcü Gazetesiyle geçtiğimiz yıllarda röportaj yapan eski Cumhurbaşkanlarından Kenan Evren'in verdiği bilgiler , Recep Tayyip Erdoğan'ın bu sözlerini  yedirecek boyuttaydı. 

Recep Tayyip Erdoğan'ın 1998 yılında Mehmet Ağar'ın oğlunun düğününde karşılaştığı Kenan Evren'e "Sizin döneminizde başkan olsaydım, İstanbul'u uçururdum" sözlerini, 2003 yılında Kenan Evren'i Kalender Orduevi'nde gizlice ziyaret edip "Paşam, bu ülkenin sizin gibilere ihtiyacı var" dediğini bu röportaj sayesinde öğrenmiştik. Röportaj fotoğraflarında Recep Tayyip Erdoğan'ın Kenan Evren'e hediye ettiği vazoyu bile görmüş olduk.

"Artık bunu saklamanın bir anlamı yok" diyen Evren, Sözcü'den Ertuğrul Akbay ile yaptığı röportajda Recep Tayyip Erdoğan'la yaşadıklarını şu şekilde deşifre etmişti.

 

"… Hatta, Kalender Orduevi'ne makam otosuyla değil... Sivil arabasıyla geldi... Biz de kimseye haber vermeden gizlice içeri aldık. Yarım saat kadar oturdu.

 

Niçin gelmiş?

 

Bana saygılarını... Sevgilerini sundu... Bu ülkeye yaptığım iyiliklerden söz etti.

 

Başka?

 

Elimde teyp yok ki... Aklımda kalan bunlar..."

Kenan Evren gibi darbecilerden akıl alan, ona övgülerde bulunan Recep Tayyip Erdoğan ,MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin Cumhurbaşkanları ile görüşme yapmasıyla dalga geçiyor. Bak sen şu işe…

Aynı Recep Tayyip Erdoğan 2002 yılında Süleyman Demirel'i ziyaret etmişti. Ziyaretten hemen sonra gazetecilerin Demirel'in tavsiyelerde bulunup bulunmadığı sorusuna, "Şüphesiz ki... Ortaya çıkan tablo hakkında olumlu yaklaşımları oldu. Aynı şekilde içte ve dışta atılabilecek adımlarla ilgili tavsiyeleri oldu" cevabını vermişti.

Bu nasıl siyasi ikiyüzlülük ,bu nasıl bir zihniyet anlamak mümkün değildir.

MHP Lideri Devlet Bahçeli ,tüm görüşmelerini Türkiye'nin menfaatleri için yaparken , Başbakan Erdoğan attığı tüm adımlarda şahsi ve siyasi menfaatlerini düşünmektedir. Bu farkı ancak vatan sevgisi ,aklı,mantığı,vicdanı olanlar görmektedir.

Dalga geçen yandaşların uyuşturulmuş zihniyeti ancak kendi zavallılıklarının fotoğrafıdır.

Oysa MHP Lideri Devlet Bahçeli, Türkiye için herkesi el uzatmaya,el sıkışmaya davet etmektedir. 

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Saadet Partisi'ne ziyarete gittiğinde Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak koşar adımlarla makam odasına sonradan gelerek ve "Sizi abdestli karşılayayım dedim. Biraz geç kaldık" demesindeki sıcaklık ve samimiyete ek olarak "Bir isim üzerinde konuşulmadı ama vaka şudur, ülkemizde belki yüzlerce, binlerce değil, belki milyonlarca insanımız cumhurbaşkanlığı yapabilecek niteliktedir ama en uygun isim nasıl olmalıdır, bu nokta üzerinde duruluyor. Kimin cumhurbaşkanı olmasından ziyade nasıl bir cumhurbaşkanı olmalıdır konusunda fikir teatisinde bulunduk. Genel kaatimiz şudur, milletin bütününü kucaklayıcı, milli menfaatleri her şeyin önünde tutan, ülke bütünlüğünü korumayı kendisi için asli vazife gören, anayasa çerçevesinde, anayasaya bağlı çalışacak olan bir kişinin cumhurbaşkanı olması, toplumumuz için, vatanımız için milletimiz için faydalı olacağı noktasında birleştiğimizi belirtmek isterim." Şeklindeki açıklamaları…

Yine aynı samimiyette karşılama yapan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'nin," MHP'nin bu konuda ortaya koyduğu 'çatı aday' formülünü çok önemsediğimizi ve burada eğer bir netice alınabilirse bu 'çatı' Türkiye'nin her kesimini de kucaklayabilirse Türkiye'nin birliği ve beraberliği açısından çok faydalı olacağını düşünüyorum. İnşallah olumlu bir sonuç alınır. Türkiye cumhurbaşkanını huzur ve barış içerisinde uysal bir kucaklamayla seçer" ifadelerini kullanması…

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin ziyaret ettiği Demokrat Parti ziyareti de aynı atmosferde gerçekleşmiş ve DP Genel Başkanı Gültekin Uysal "Yaşadığımız acıların ve ızdırapların yol göstericiliğinde bu milleti büyük yapacak ve bulunduğu coğrafyalarda hakim kılacak ve insanları müreffeh şekilde yaşatan bir ülke haline nasıl getirilir, bunun çabası içerisindeyiz." diyerek "Çatı Aday" projesine sıcak baktığını ifade etmesi...

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin ziyaret ettiği DSP'de de aynı ilgi ve destek vardı. Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Masum Türker "İktidar partisine oy vermeyenlerin ötekileştirildiği ve baskının arttığı süreçte Türkiye'yi kucaklayacak ve Türkiye'nin bölünmesini önleyecek, Türkiye'nin ulusal bütünlüğünü sağlayacak bir Cumhurbaşkanı adayı arayışında biz atılacak her türlü adıma destek vereceğimizi belirttik. Türkiye'nin kurtuluşunu sağlayacak bu arayışların hayırlı olmasını diliyorum" diyerek aslında AKP zihniyetinin niye çıldırmış gibi "Çatı Aday" projesine saldırdığının da açıklamasını yapmış oldu.

"Çatı Aday" toplumun her kesiminde ilgi ve alaka görmektedir. AKP bundan rahatsızdır.Başta Başbakan Erdoğan ve yandaşların saldırısı bu yüzdendir.Bu projeyi AKP içinde bile destekleyenler vardır. Recep Tayyip Erdoğan'ın şahsi ve siyasi menfaatleri için Türkiye'yi getirdiği atmosfer onlarda bile "Artık yeter" noktasına gelmiştir.

"Çatı Aday" projesi gönüllerde,beyinlerde yerini bulmuştur. İnşallah MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin tarifini yaptığı bir Cumhurbaşkanı adayı belirlenip ,seçilerek Türkiye aradığı huzuru bulacaktır. Türkiye'nin gerçekten en büyük ihtiyacı budur.

Yorumlar (0)
26°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 18 Eylül 2021
İmsak 05:11
Güneş 06:37
Öğle 13:04
İkindi 16:35
Akşam 19:21
Yatsı 20:42
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 4 10
2. Trabzonspor 4 10
3. Karagümrük 5 10
4. Fenerbahçe 4 10
5. Konyaspor 4 10
6. Altay 5 9
7. Galatasaray 4 8
8. Hatayspor 4 7
9. Kayserispor 4 7
10. Malatyaspor 5 6
11. Alanyaspor 4 6
12. Kasımpaşa 4 5
13. Göztepe 5 5
14. Gaziantep FK 4 4
15. Antalyaspor 4 4
16. Sivasspor 4 2
17. Adana Demirspor 4 2
18. Rizespor 4 1
19. Başakşehir 4 0
20. Giresunspor 4 0
Takımlar O P
1. Ümraniye 5 15
2. Eyüpspor 5 12
3. Ankaragücü 5 11
4. Tuzlaspor 4 10
5. Manisa FK 5 9
6. Erzurumspor 5 9
7. Kocaelispor 5 7
8. Boluspor 4 6
9. Samsunspor 4 6
10. Bandırmaspor 5 6
11. Denizlispor 5 6
12. Menemenspor 5 6
13. Adanaspor 5 5
14. Bursaspor 5 4
15. Ankara Keçiörengücü 5 4
16. Altınordu 5 4
17. Gençlerbirliği 5 4
18. İstanbulspor 4 3
19. Balıkesirspor 4 3
Takımlar O P
1. M. United 4 10
2. Chelsea 4 10
3. Liverpool 4 10
4. Everton 4 10
5. Man City 4 9
6. Brighton 4 9
7. Tottenham 4 9
8. West Ham 4 8
9. Leicester City 4 6
10. Brentford 4 5
11. Crystal Palace 4 5
12. Aston Villa 4 4
13. Wolverhampton 4 3
14. Southampton 4 3
15. Watford 4 3
16. Leeds United 5 3
17. Arsenal 4 3
18. Newcastle 5 2
19. Burnley 4 1
20. Norwich City 4 0
Takımlar O P
1. Real Madrid 4 10
2. Valencia 4 10
3. Atletico Madrid 4 10
4. Real Sociedad 4 9
5. Athletic Bilbao 4 8
6. Sevilla 3 7
7. Barcelona 3 7
8. Mallorca 4 7
9. Real Betis 4 5
10. Elche 4 5
11. Cádiz 5 5
12. Osasuna 4 5
13. Rayo Vallecano 4 4
14. Villarreal 3 3
15. Levante 4 3
16. Espanyol 4 2
17. Granada 4 2
18. Celta de Vigo 5 1
19. Getafe 4 0
20. Deportivo Alaves 3 0