banner74

Bugün hava nasıl olacak? Meteoroloji uyardı!

18 Kasım 2018 Pazar 17:40
Bu haber 546 kez okundu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü internet sitesinden yaptığı açıklamada Doğu'da ve İç Anadolu'da kar uyarsında bulunurken İstanbul için de yağış uyarısında bulundu. Peki hava sıcaklıkları düşecek mi ? İstanbul'a kar yağacak mı? İşte yanıtları... Kaynak: Bugün hava nasıl olacak? Meteoroloji uyardı!

Bugün hava nasıl olacak? Meteoroloji uyardı!
 Meteoroloji'den son dakika hava durumu açıklamaları gelmeye devam ediyor. Pazar gününe yağmurlu ve puslu uyanan İstanbullular, hava durumu ile ilgili araştırmalar yapmaya başladılar. Özellikle sabah saatlerinden sonra dışarı çıkmak isteyenler  araştırma yapıyorlar. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden ise bu konuyla ilgili uyarılar gelmeye devam ediyor. Meteoroloji'den yapılan uyarılar doğrultusunda bazı illerde sağanak ve kar yağışı etkisini gösterecek. Peki İstanbul, Ankara, İzmir Antalya ve diğer iller de hava durumu nasıl olacak, kar ne zaman yağacak?

BUGÜN HAVA NASIL OLACAK? KAR YAĞACAK MI?

İstanbul ve Ankara başta olmak üzere il il hava durumu tahminlerini sizler için hazırladık. İşte 18 Kasım Pazar meteoroloji'den gelen hava durumu tahminlerine göre ve Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamalar doğrultusunda, ülke genelinde parçalı ve çok bulutlu bir hava hakim olacak. Marmara ve Ege ile Burdur, Antalya, Eskişehir, Nevşehir, Kayseri, Bolu ve Düzce çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genel olarak yağmur ve sağanak olması beklenen yağışların; Marmara'nın batısı, Kıyı Ege ve Batı Akdeniz kıyılarında yer yer kuvvetli (21-50 Kg/m2) olması bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI GELDİ!

Meteoroji'den Marmara'nın batısı, Kıyı Ege ve Batı Akdeniz kıyılarında yer yer çok kuvvetli olması muhtemel olumsuzlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyarı geldi. Peki İstanbul ve Ankara başta olmak üzere il il hava durumu nasıl olacak?

 

İSTANBUL'DA BUGÜN HAVA NASIL OLACAK?

Meteoroloji'den yapılan tahminler doğrultusunda İstanbul'da bugün hava, parçalı ve çok bulutlu bir şekilde olacak. Aralıklı yağmurun etkisi altına olacak bugün, sağanak yağışta bekleniyor. Hava sıcaklıklarının ise 15 derece civarında olması bekleniyor.

ANKARA'DA KAR YAĞIŞI YAŞANABİLİR!

Ankara'da bugün hava sıcaklıkları 9 derece gösterirken, Parçalı ve çok zaman bulutlu bir hava hakim olacak. Şehrin Kuzeybatı kesimlerinde yer yer karla karışık yağmur görülebilir.

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara ve Ege ile Burdur, Antalya, Eskişehir, Nevşehir, Kayseri, Bolu ve Düzce çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genel olarak yağmur ve sağanak olması beklenen yağışların; Marmara'nın batısı, Kıyı Ege ve Batı Akdeniz kıyılarında yer yer kuvvetli (21-50 Kg/m2) olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Batı ve iç kesimlerde 2 ila 5 derece artacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, zamanla güneybatı ve iç kesimlerde güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın kuzey ve batısı ile Güney Ege kıyılarında yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Marmara'nın batısı, Kıyı Ege, Batı Akdeniz kıyılarında kuvvetli (21-50 Kg/m2) ve yer yer çok kuvvetli (51-75 Kg/m2) olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar ve yağış anında kuvvetli rüzgar) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bölgenin batısında yer yer kuvvetli (21-50 Kg/m2) olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin kuzey ve batısında kuzey ve kuzeydoğu (poyraz) yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

BURSA °C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı

İSTANBUL °C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

KIRKLARELI °C, 11°C

Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı. Yağışların; öğle saatlerinden itibaren yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

SAKARYA °C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin (Afyonkarahisar hariç) yağmur ve sağanak yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yarın (Pazar) öğle saatlerinde bölgenin kıyı kesimlerinde yer yer kuvvetli (21-50 Kg/m2) olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin güney kıyılarında güneydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

A.KARAHISAR °C, 10°C

Parçalı çok bulutlu

IZMIR °C, 15°C

Parçalı çok bulutlu, il genelinde yerel olmak üzere kuvvetli sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

KÜTAHYA °C, 12°C

Parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

MANISA °C, 14°C

Parçalı çok bulutlu, bu sabah saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Burdur ve Antalya çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Batı Akdeniz'in kıyı kesimlerinde yerel olmak üzere kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor.

ADANA °C, 22°C

Parçalı bulutlu

ANTALYA °C, 20°C

Parçalı çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak yağışlı

HATAY °C, 17°C

Parçalı bulutlu

ISPARTA °C, 10°C

Parçalı çok bulutlu

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, Eskişehir çevreleri ile sabah saatlerinde Nevşehir ve Kayseri çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AKSARAY °C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu

ANKARA °C, 9°C

Parçalı, zamanla çok bulutlu

CANKIRI °C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu

ESKISEHIR °C, 10°C

Parçalı çok bulutlu, sabah ve akşam saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı

BATI KARADENİZ

Parçalı çok bulutlu, akşam saatlerinde Bolu ve Düzce çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU °C, 9°C

Parçalı çok bulutlu, akşam saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı

DÜZCE °C, 13°C

Parçalı çok bulutlu, akşam saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı

KARABÜK °C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu

ZONGULDAK °C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

AMASYA °C, 13°C

Parçalı bulutlu

GİRESUN °C, 15°C

Parçalı bulutlu

SAMSUN °C, 15°C

Parçalı bulutlu

TRABZON °C, 15°C

Parçalı bulutlu

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ELAZIĞ °C, 10°C

Parçalı ve az bulutlu

ERZURUM °C, 3°C

Parçalı ve az bulutlu

HAKKARİ °C, 10°C

Parçalı ve az bulutlu
KARS °C, 5°C

Parçalı ve az bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ADIYAMAN °C, 14°C

Parçalı ve az bulutlu

DIYARBAKIR °C, 16°C

Parçalı ve az bulutlu

GAZIANTEP °C, 16°C

Parçalı ve az bulutlu

SIIRT °C, 15°C

Parçalı ve az bulutlu

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x