banner74

İzinsiz kullanan yandı valilik yasakladı

01 Nisan 2017 Cumartesi 11:35
Bu haber 1480 kez okundu

KIRKLARELİ'de güvenlik tedbirleri nedeniyle insansız hava araçlarının kullanımı yasaklandı.Valilik konuya ilişkin yaptığı açıklamada izinsiz kullananlar hakkında işlem yapılacağını bildirdi.

İzinsiz kullanan yandı valilik yasakladı
 KIRKLARELİ'de drone kullanımına ilişkin flaş bir karar alındı. İl genelinde drone kullanımı yasaklandı.Uçuş izni için dilekçe ile başvuru yapılması gerektiği bildirildi.  

Valilikten yapılan açıklamada, kolayca temin edilen insansız hava araçlarının izinsiz uçuşlarının yasaklandığı belirtilerek, yasağa uymayanlar hakkında 5442 Sayılı İl İdaresi Kanunu'nun 66. maddesi uyarınca idari ve adli işlem yapılacağı bildirildi. 

Açıklamada, insansız hava araçları ile bir şey taşınmasının tamamen yasaklandığı belirtildi.

Kırklareli'nin Bulgaristan ile sınır olması nedeniyle terör, uyuşturucu sevkıyatı, yasa dışı giriş ve çıkışlar nedeniyle sınır hattına 5 kilometre yakın mesafede uçuşların yasak olduğu aktarılan açıklamada, "Güvenlik tedbirleri nedeniyle il genelinde  insansız hava araçlarının izinsiz uçuşunu yasaklanmıştır. Uçuş izni için il merkezinde Valilik, ilçelerde ise kaymakamlıklara dilekçe ile başvurulacak. Bu kararlara uymayan, zorluk çıkaran ve muhalefet eden kişiler hakkında yasal işlem başlatılacaktır."
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x