TRT'ye Rıza Kayaalp tepkisi!

13 Mart 2016 Pazar 17:06
Bu haber 695 kez okundu

Avrupa Şampiyonu olan milli sporcu Rıza Kayaalp'in final maçının TRT Avaz'da yayınlanmaması güreş camiasının tepki çekti.

TRT'ye Rıza Kayaalp tepkisi!
 vrupa Güreş Şampiyonası 130 kilo final karşılaşmasında 6 defa Avrupa Şampiyonu olan milli sporcu Rıza Kayaalp'in maçını yayıncı kuruluş olan TRT Avaz'da yayınlanmaması güreş camiasının tepki çekti.

Yayın skandalı olarak değerlendirilen olayda, kanalı yetkililerinin yapmış olduğu açıklama yeterli bulunmadı. 5 gündür final maçlarını yayınlayan kanal, Kayaalp'in maçını yayınlayamamasını ise, yayın akışının sarktığını gerekçe gösterdi. Bu açıklama daha çok tepki çekti.

NELER YAŞANDI?

Letonya'nın Riga kentine yapılan Avrupa Büyükler Güreş Şampiyonası'nda grekoromen Stil 130 Kg Rıza Kayaalp'in rakibi Ukraynalı Oleksandr Chernetskyy'i tuş ederek altın madalya kazandığı karşılaşma öncesi, 130 kilo 3.'lük, 4'lük maçları TRT Avaz'dan canlı olarak yayınlandı. 

Final maçına sıra geldiğinde ise yayıncı kuruluş "devlet kanalı" yayını keserek müzik programını girdi. Tüm Türkiye'nin ekrana kilitlendiği bu anda yayının kesilmesi ile birlikte, sosyal medyadan yapılan paylaşımlarda yayıncı kuruluşa tepkiler yağdı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x