Ali Koç Comolli'nin yetkilerini elinden aldı istifasını bekliyor

11 Ocak 2020 Cumartesi 15:42
Bu haber 379 kez okundu

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Falette transferinin ardından ayağına çağırdığı Comolli'nin yetkilerini elinden alırken Fransız sportif direktörün istifa etmesini bekliyor.

Ali Koç Comolli'nin yetkilerini elinden aldı istifasını bekliyor
 Birkaç gün önce Twitter hesabı açarak Simon Falette transferi ve Rogon Menajerlik Şirketi iddialarına açıklık getiren Fenerbahçe Sportif Direktörü Comolli'nin özellikle Falette'le ilgili sözleri, başkan Ali Koç'la aralarında sorun yaşandığı iddialarını güçlendirmişti.

İki aydır kriz yaşanıyormuş
Comolli'nin "Falette'yi ben değil, başkan aldı" şeklindeki açıklamasının bardağı taşıran son damla olduğu belirtildi. Başkan Koç önceki gece Comolli'yi, Antalya'dan İstanbul'a çağırdı. Dün de Fransız sportif direktörü uyardı. Ancak son yaşananlar iki aydır kulüpte bir kriz yaşandığını ortaya çıkardı.

Transfer zirvesi sonrası karar
Takvim'de yer alan habere göre aralık ayı başında Başkan Koç, Comolli ve Yanal'ın transfer zirvesi yaptığı ve toplantıda bazı kararlar aldığı ortaya çıktı. Bu kararlar sonrası Comolli'nin birisi Süper Lig'den olmak üzere 2 stoper ile anlaşmaya vardığı belirlendi. Ancak Başkan Ali Koç'un bu gelişmelerin aksine bir anda Falette transferini istediği belirlendi.

Dostluk zedelendi
Gustavo'nun transferi sırasında Rogon menajerlik şirketinden çok memnun kalan Ali Koç'un Rogon'un önerdiği Falette'ye onay vermesi Comolli ile Koç arasındaki dostluğu zedeledi.

Vedat'a gelen teklifi geri çevirdi
Aralık ayında bir de Vedat Muriç krizinin yaşandığı ortaya çıktı. Comolli'nin İtalya'dan gelen 15 milyon Euro'luk teklifi yönetime sormadan geri çevirdiği ve Koç'un bunu duyunca çok sinirlendiği ifade edildi. 

İstifasını bekliyor
Comolli'nin Rogon iddialarını yanıtlamak için Twitter hesabı açması ise bardağı taşırdı. Ali Koç önce bunu engellemeyen Comolli'nin asistanı Selinay Gürgenç'i görevden aldı. Ayrıca başkanın, tazminat ödememek için Comolli'nin istifasını beklediği ifade ediliyor.

Yetkileri elinden alındı
Yenişafak'ın iddiasına göre ise yaşanan Twitter krizi sonrası Fransız spor adamının çalışmaları kısıtlandı ve yardımcısının görevine son verdiği Comolli’nin yetkileri de elinden alındı. Sarı-lacivertli takımda teknik direktör ve oyuncularla ilgilenen Damien Comolli bunun dışında idari konularda sahip olduğu tüm yetkileri elinden alınırken, artık transferde görüşleri dikkate alınmıyor. Comolli istifaya zorlanırken futbol şubesi de tamamen yönetici Selahattin Baki’ye emanet edildi.

Sözleşme fesih şartları
Fesih olduğu tarihten itibaren 1 yıllık maaşını tam alır.
Kontratının 3. yılında fesih olursa kalan ayların maaşını alır.
Fesih olduğu takdirde hak edilmiş tüm bonusları alır.

Bonuslar
Süper Lig şampiyonu olunursa 200 bin euro
İki kez Süper Lig şampiyonu olunursa 450 bin euro
Üç kez Süper Lig şampiyonu olunursa 800 bin euro
Türkiye Kupası kazanılırsa 250 bin euro
Şampiyonlar Ligi'nde gruplara kalınırsa 100 bin euro
Avrupa Ligi'nde son 32'ye kalınırsa 15 bin euro

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x