Bahçeli'den: Ya Afrin yıkılsın, ya teröristler yakılsın

21 Ocak 2018 Pazar 16:30
Bu haber 729 kez okundu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den Zeytin Dalı operasyonuna tam destek sürüyor. Bahçeli, "Kerkük'e 5 bin bozkurtla gidecek kadar gemileri yakan ülkücü hareket, ihtiyaç hasıl olursa Afrin'in boğazına çökecektir" dedi...

Bahçeli'den: Ya Afrin yıkılsın, ya teröristler yakılsın
 MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK), Suriye'nin kuzeybatısında bulunan Afrin'e yönelik olarak düzenlediği 'Zeytin Dalı' harekâtına ilişkin açıklamada bulundu. "Ya Afrin yıkılsın, ya teröristler yakılsın" diyen Bahçeli, "Bilinsin ki Kerkük'e 5 bin bozkurtla gidecek kadar gemileri yakan ülkücü hareket ihtiyaç hasıl olursa binlerce gönüllüsü ile Afrin'in boğazına çökecektir" ifadesini kullandı. Bahçeli, "İnancım odur ki Afrin, darmadağın edilecektir. Bundan kaçış, kurtuluş yoktur. " diye konuştu. 

KİMSE DAVADAN BÜYÜK DEĞİLDİR: Kızılcahamam'daki MHP kampında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin açıklaması şöyle: "Hiç kimse davadan büyük, üstün değildir. İşlerine geldi mi çıkarlarına uydu mu her yapılanı güzel ve doğru bulanlar, tam tersi durumda her şey berbat diyenler, inanç ve itibar yoksunlarıdır. Bunlarla işimiz yoktur, yolumuz ayrılmıştır. 

MÜSEBBİBİ ABD: 2 gün evvel ABD'nin 1000'e yakın PKK'lı haini Tel Abyad'a naklettiği haberi düşmüştür. Suriye'nin kuzeyindeki ağır sorunların müsebbibi ABD'dir. Kanlı müttefikler ise ABD, PYD, PKK'dan müteşekkildir. 

HİLAL ŞEKLİNDE GÜVENLİK KUŞAĞI KURULSUN: Afrin tasallutla abluka altına alınmıştır. Ülkemize yönelen tehditleri en aza indirmek amacıyla tesis edilecek hilal şeklindeki güvenlik kuşağı bir an önce sağlanmalı ve icra edilmelidir. Gelişmeler karşısında ne kadar isabetli tespitler yaptığımız kabul edilecektir. Türkiye şu anda sınırlarımızın diğer yakasından kaynaklanan muazzam bir tehdit dalgasındadır. 

AFRİN'DE TERÖR DEVLETİ PROVASI YAPILIYOR: Afrin'de terör devletinin provaları yapılmaktadır. Amanos Dağları Afrin'e açılan penceredir. Hain ve kanlı eylemlerini gerçekleştirmişlerdir. Afrin'de Ankara'nın kuyusu kazılmıştır. Halep'in bu ilçesi terörizmin esaretinden kurtarılırsa Suriye'nin kuzeyinde hainlerin barınma ihtimali kalmayacaktır. 

AFRİN OPERASYONU DESTEKLEDİĞİMİZ MİLLİ HEDEF: Cumhurbaşkanı Kütahya'da Afrin operasyonunun başladığını ilan etmiştir. Zeytin Dalı isimli askeri harekat yıldırım gibi hainlerin tepesine inmiş ve icra edilmiştir. Türk jetleri meşru müdafaa sınırları içinde 7 ayrı bölgedeki hedefleri teker teker yok etmiştir. Türkiye uluslararası hukuktan kaynaklanan haklarını kullanarak, Artık söz bitmiş hareket aşamasına geçilmiştir. 108 hedef başarı ile imha edilmiştir. Sivillerin zarar görmemesi için azami dikkat ve hassasiyet gösterilmiş gösterilmeye de devam etmiştir. Artık terör örgütü PYD-PKK'ya Afrin'in tabur, Münbiç'in mezar olması sonuna kadar desteklediğimiz milli hedeftir. 

AFRİN YIKILSIN TERÖRİSTLER YAKILSIN: Bunun başka yolu kalmamıştır. Ya Afrin yıkılsın, ya teröristler yakılsın. Bilinsin ki Kerkük'e 5 bin bozkurtla gidecek kadar gemileri yakan ülkücü hareket ihtiyaç  hasıl olursa binlerce gönüllüsü ile Afrin'in boğazına çökecektir. Yetmedi Münbiç'e gök gürlemesini andıran imanla sel gibi akacaktır. Gözümüz karadır, zira mevzubahis vatandır. Kahraman Mehmetçik yalnız değildir. Hükümet yalnız değildir, MHP yanındadır. Enerji kaynaklarının denetim ve kontrolü de suyun altında bekletilen gündem başlıkları arasındadır. 

ULUSLARARASI HUKUKA GÖRE SUÇ: Bu durum uluslararası hukuka göre suçtur. BM Sözcüsü kademe kademe büyüyen milli endişelere acaba ne diyecektir. Hükümet haklı olarak kamuoyunu hazırlamıştır. Ülkemizin uluslararası hukuktan doğan hakları paylaşılmıştır. 

TÜRK MİLLETİ TUZAĞA DÜŞMEZ: Türkiye tüm dünyanı dikkatini Afrin'e çekmeyi başarmıştır. ABD Dışişleri Bakanı Türkiye'nin kaygılarına kulak verdiklerini açıklamak durumunda kalmıştır. Madem yakın işbirliği diyorsunuz o zaman ne arıyorsunuz Suriye'de. Ayağımıza dolaşmayın başka bir şey istemeyiz. Hem Türkiye ile stratejik ortak olup hem de PYD-PKK-YPG ile ortaklık kurmak cinayet, ihanettir. Türk milleti bu tuzağa düşmez, bu zehri yemez. Bu ülkenin Suriye'den çekilme ihtimali şimdilik yoktur. İran'ın kuzey hattı planına itiraz edenler, terörün Suriye'nin kuzeyden sürdürmek istediği vandallığı hangi mazeretle desteklemektedir. Bu ahlaksızlık değil midir? 

AFRİN DARMADAĞIN EDİLECEK: "Afrin, darmadağın edilecek"
ABD verdiği hiçbir sözde durmamıştır. En son olarak sözde Kuzey Ordusu'nu kurmaya kalkarak bardağı taşırmıştır. Türkiye'nin teröristleri yakaladıkları yerde imha etmesi ertelenemez bir görevdir. İnancım odur ki Afrin, darmadağın edilecektir. Bundan kaçış, kurtuluş yoktur. 

CHP OPERASYONA NEDEN ÖFKELENDİ: Afrin operasyonu gündeme gelince CHP'nin genel başkanı ve yöneticilerini öfke sarmıştır. Herhalde 1920'li yıllarda yaşasaydı yine diplomasi diyecek, yine çakacak, yine maskesi düşecekti. CHP Genel Başkanı'nın PYD-PKK hoşgörüsü basbaya zillettir, alnına sıçrayan bir kara lekedir. Gayri milli siyaset budur. Dalından kopan, kökünden savrulan CHP'nin hız ve yönünü bundan böyle Türkiye düşmanlarının estireceği düşman belirleyecektir. Gazi Mustafa Kemal'in mirasına kurt düşürülmüştür. 

KEFENLE KARŞILAYAN ARKADAŞLARINI GÖNDER: Kefenle karşılayan arkadaşlarını gönder diyor. CHP Genel Başkanı konuşur da yedekleri durur mu? HDP operasyona karşı çıkarken, İP'liler de 'Operasyona bu kadar heveslisiniz, kendi çocuklarınızı gönderin' demiştir. Alın birini vurun öbürüne. Bir madalyonun iki yüzü gibiler. Bunlar milletimize öylesine yabancıdır ki, bağımsızlık için 80 milyonun aynı anda kefen giyecek kadar bayrak sevdasına sahip olduğunu bilmeyecek kadar da cahildirler."

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x