banner74

18 Mayıs: 2014 Yerel Seçimlerine Doğru

21 Mayıs 2013 Salı 01:42
Bu haber 2022 kez okundu

Abdurrahman Başkan; “Yedi Tepe’ye Üç Hilal” sloganımızla en az iki belediye başkanlığı alacağız”

18 Mayıs: 2014 Yerel Seçimlerine Doğru
 İstanbul Aydın Üniversitesi “Siyaset Akademisi 4”ün 27 Nisan 18 Mayıs 2013 tarihleri arasında düzenlemiş olduğu “Türkiye’nin Demokratikleşmesi Süreci” konulu bir dizi panelin sonuncusu bugün Üniversitenin Florya Kampüsü’ndeMHP İstanbul İl Başkanı Abdurrahman Başkan’ın katılımıyla gerçekleştirildi. 

2014 Yerel Yönetimlere Doğru” konulu panel öncesinde İstanbul İl Başkanı ve İl Teşkilatına verilen yemek sonrasında toplantı salonuna geçildi.

Aydın Üniversitesi Türkiye Araştırmaları Merkezi Başkanı Zeynep Banu Dalaman yönetiminde başlayan panelde yaptığı konuşmayla salonda bulunan öğrencilere İstanbul ve tarihiyle ilgili bir ders veren İl Başkanı, “İnsanlık tarihinin her aşamasına tanıklık etmiş bir şehirdir.” diyerek İstanbul’un önemine vurgu yapmıştır.

İstanbul’un eski özelliklerini; Aklıselim olmak, hissi selim olmak ve zevki selim olmak olarak açıklayan Başkan, “İstanbul’a denizden bakıldığında durumun içler acısı olduğunu” ifade ederek, kişi başına düşen yeşil alanları Avrupa hatta Ortadoğu ülkeleriyle kıyaslamış ve tüm yeşil alanların nasıl ranta dönüştürüldüğünü anlatmıştır.  

İstanbul’un tarihi dokusu ile coğrafi güzelliklerini anlatan Başkanın sözleri sık sık öğrenciler ve izleyiciler tarafından alkışlarla kesilmiştir.

YEDİ TEPEYE ÜÇ HİLAL

İstanbul İl başkanı konuşmalarında MHP’nin İstanbul’da hiç belediyesi olmadığı için, “yerel seçimlerde ne yazık ki en talihsiz olan parti biziz zira belediyelerin hiçbir imkânından yararlanamıyoruz ama bu seçimlerde “Yedi Tepe’ye Üç Hilal” en az iki belediyeyi alacağız.” dedi. 

Konuşmanın ardından soruları cevaplayan Başkan, bir öğrencinin “Yerel seçimlerden beklentiniz nedir” sorusu üzerine “Bu semimler sadece bir yerel seçim değildir Türkiye’nin geleceği oy’lanıyor.Dolayısıyla kurduğumuz komisyonlarla ciddi bir hazırlık içindeyiz.Bunun sonuçlarını alacağımıza inanıyorum.” dedi.

“Genel Başkanımız AVM’lere izin vermiyor”

Bir öğrencinin üçüncü köprü ve hava limanı yapımına ve deniz kenarına yapılan yüksek AVM’lerle şehrin ve boğazın güzelliğinin bozulduğu, dolayısıyla yeşil alanların da yok olması sonucunu getireceği için karşı olduğunu söyleyerek bu konuda ne düşündüklerini sorması üzerine “MHP Genel Başkanı Sayın Bahçeli şahsına ait bir araziyi isteyen inşaat firmasının üzerinde AVM yapacaklarını öğrenince ‘Siz AVM yaparsanız esnaflar ne yiyecek, evlerine ne götürecek’ diyerek arazisini vermedi. Havaalanı kuşların göç yolları ve tatlısu havzalarının birleştiği yerde yapılıyor, doğanın dengesi bozulacak. Bizler doğanın dengesini korumak zorundayız.” Demiştir.

Bir öğrencinin  “İstanbul’un tarihi ve coğrafi dokusunun bozulmasında ve rantiyenin nerelere aktığı konusunu anlattınız ama bir parti ismi neden vermiyorsunuz?” sorusu üzerine İl başkanı, “Kuş resmi çizdikten sonra altına kuş diye yazmanın bir anlamı var mı? Ben Üniversite öğrencileri ile konuşuyorum.” diye verdiği cevap hem gülüşmelere hem de alkışlara neden oldu.  

“Niyetler kötü”

Bir başka öğrencinin, “Kentsel Dönüşüm Yasası ve yapılanlar hakkında ne düşünüyorsunuz?” sorusu üzerine de;

Kentsel dönüşüm doğrudur ancak niyetler kötü olunca ortaya çıkan sonuç da kötü oluyor.” demiştir.  

“Ancak şeref duyarız!”

Panel yöneticisi Zeynep Banu Dalaman’ın, “Öğrencilerin siyasete girmeleri konusunda ne düşünüyorsunuz, ne tavsiye edersiniz” sorusu üzerine;

Öğrencilerin siyasetle ilgilenmeler çok güzel, teknoloji olarak bizim kuşaktan çok öndeler. Bu konuda MHP olarak onlara her türlü imkanı sağlıyoruz, sağlarız. Bunun dışında öğrencilerimiz bildiklerini uzmanlaştıkları dallardaki sektöre aktarmalılar. Önce hayatlarını idame ettirecek iş önemli, sonrasında bizlerin yanına gelmelerinden ancak şeref duyarız.” diye cevaplamıştır.  


Panel sonunda Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı MHP İl Başkanı Abdurrahman Başkan’a toplantıya katılımlarından dolayı teşekkür ederek, bir de plaket verdi.
Haber Kaynağı: Haberiniz.com
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x