FİİLİ HİZMET ZAMMI GETİRİLİYOR

06 Haziran 2013 Perşembe 03:29
Bu haber 1451 kez okundu

Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları ile Üniversite Hastaneleri bünyesinde görev yapan memurlara ve diğer kamu görevlilerine fiili hizmet zammı ve görev izni hakkı tanınmasını öngören Kanun Teklifi Meclis Başkanlığına sunuldu.

FİİLİ HİZMET ZAMMI GETİRİLİYOR
MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz  ve  Milletvekili  arkadaşları  tarafından Meclis Başkanlığına  sunulan " Sağlık  Çalışanlarının Yıpranma Payı, Fiili  Hizmet  Zammı  Ve  Görev İzinleri Hakkında Kanun  Teklifi ",  sağlık çalışanlarının görevleri dolayısıyla maruz kaldıkları olumsuz etkileri azaltmak amacıyla hazırlandı.

 

FİİLİ HİZMET ZAMMI GETİRİLİYOR

Sağlık  Bakanlığı  ve  Bağlı Kuruluşları  ile   Üniversite  Hastaneleri bünyesinde görev yapan memurlar  ve  diğer kamu görevlilerine, görevleri dolayısıyla fiili  hizmet  zammı  verilmesi  öngörülüyor.

Kapsamdaki personelin her 360 günlük  hizmet  süresi için unvanlarına  ve   hizmet   puanlarına  göre  hesaplanan orana göre belirlenecek gün sayısı, fiili  hizmet  süresi zammı olarak  hizmet  sürelerine eklenecek.

 

GÖREV İZNİ VERİLECEK

Sağlık  Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları ile Üniversite Hastaneleri bünyesinde görev yapan memurlar ve diğer kamu görevlilerine, ifa ettikleri kamu görevi sebebiyle görev izni verilmesi öngörülüyor.

Görev izninin süresi 1 yılda 15 günü aşamayacak. Görev izninin kullanılması yalnızca çalışanın rıza ile ertelenebilecek.

 

USUL VE ESASLAR YÖNETMELİKLE DÜZENLENECEK

Fiili hizmet süresi zammının hesaplanmasında izlenecek usul ve esaslar ile görev izninin hizmet puanı esasına göre hesaplanması hususu yönetmelikle düzenlenecek.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x