PİSTTEN ÇIKAN UÇAK HALA KURTARILAMADI

08 Mart 2015 Pazar 11:24
Bu haber 941 kez okundu

Nepal'de pistten çıkan THY uçağının kurtarma çalışmaları hala devam ediyor.

PİSTTEN ÇIKAN UÇAK HALA KURTARILAMADI
 Nepal'in başkenti Katmandu'da pistten çıkan THY uçağını kurtarma çalışmaları sürüyor

Türk Hava Yolları'nın (THY) Nepal'in başkenti Katmandu'da pistten çıkan yolcu uçağının kurtarılması için yürütülen çalışmalar, bir hayli 'ilginç görüntülere' sahne oldu.

AFP'nin servis ettiği fotoğraflarda, Hindistan'dan gönderilen yardım ekibinin Airbus 330 tipi devasa uçağı ilkel yollarla bir TIR'a yüklemeye çalıştığı görülüyor.

Zarar vermemek için TIR'ın üzerine eski kamyon lastiklerini koyan kurtarma ekibi, ön tekerleği kopan uçağı halatlarla bağladı


 
Göbeklitepe' adlı uçağın Nepal'in uluslararası uçuşlara açık tek havalimanı olan Tribhuwan'dan kaldırılamaması hava ulaşımını da felç etti. Liman kazanın dördüncü gününde de uçuşlara açılamadı.

28210565.jpg

4 Mart’ta inişe geçtiği sırada pistten çıkan ve toprak zemine saplanan THY uçağını kurtarmak için gerekli teçhizata sahip olmayan Nepal'in imdadına komşu ülke Hindistan yetişmişti.

Hindistan Hava Kuvvetleri’ne ait C-130 tipi nakliye uçağıyla gerekli mühendis ve araçları Katmandu'ya gönderilmişti.

28210451.jpg

Nepal'de nüfusun yarısı yoksulluk sınırının altında yaşıyor. 2011'deki nüfus sayımına göre ülke nüfusu yaklaşık 26 milyon. Gayri Safi Milli Hasılası ise 20 milyar dolarolarak belirlenen Nepal'de kişi başına düşen gelir ise sadece 743 dolar.


 
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x