banner74

İstanbul'da fuhuş operasyonunda Mobil Türkan yakayı ele verdi

20 Eylül 2019 Cuma 14:32
Bu haber 457 kez okundu

İSTANBUL 'da fuhuş şebekesine yapılan operasyonsa 7'si kadın 16 kişi gözaltına alındı. Yurt dışından getirdikleri kadınlara para karşılığında zorla fuhuş yaptıran şebeke lüks araçlar içinde fuhuş yaptırıyordu.

İstanbul'da fuhuş operasyonunda Mobil Türkan yakayı ele verdi
Foto galeriye git  Şüpheliler arasında daha önceden lüks döşenmiş minibüs ve otobüslerin içinde fuhuş yaparken defalarca yakalanan "Mobil Türkan" lakaplı Türkan K. da var. Şüphelilerin internet üzerinden pazarladıkları kadınlar için müşterilerine "Yeni lüks otomobiller geldi. Deneme sürüşü yapmak ister misiniz." şeklinde şifreli mesajlar attıkları öğrenildi. 

Gözaltına alınanlar adliyeye sevk edilirken, operasyonlarda kurtarılan 15 kadından yabancı uyruklu olan 13'ü göç idaresine teslim edildi.

Asayiş Şube Müdürlüğüne 3 ay önce gelen bir ihbarı değerlendiren polis ekipleri İstanbul'da para karşılığı fuhuş yapan bir çeteyi ortaya çıkardı. Cumhuriyet Savcılığının talimatıyla başlatılan teknik ve fiziki takip yaklaşık 3 ay sürdü. 

Ahlak ve Kumar Büro Amirliği tarafından yaklaşık 3 ay süren çalışmaların ardından 17 Eylül 2019 tarihinde sabaha karşı eş zamanlı bir operasyon düzenlendi.

44 ayrı adrese operasyon
Ataşehir, Maltepe, Kartal, Pendik, Tuzla, Gebze ilçelerinde tespit edilen 44 ayrı adrese yapılan baskınlarda şebekenin yönetici kadrosunda yer alan 7'si kadın 16 kişi gözaltına alındı. Operasyonda evlerde fuhuş için tutulan 2'si Türk vatandaşı 15 kadın da polis ekipleri tarafından kurtarıldı.

İstanbul'da fuhuş operasyonunda Mobil Türkan yakayı ele verdi

4 ajanda ele geçirildi
Polis baskın yaptığı evlerde yaptığı aramalarda 40 bin lira nakit para , 2 ruhsatsız tabanca, uyuşturucu maddeler ele geçirildi. Aramalarda ayrıca şebekenin müşterilerinin isim ve telefonlarının bulunduğu 4 ajanda ele geçirildi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x