MİT ve TSK'dan nefes kesen operasyon!

20 Eylül 2019 Cuma 15:16
Bu haber 454 kez okundu

Milli İstihbarat Teşkilatı ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nin birlikte organize ettiği nefes kesen operasyonda PKK'nın sözde istihbarat yapılanmasında yer alan Zinar Şiyar Adıyaman kod adlı Mehmet Bayden öldürüldü.

MİT ve TSK'dan nefes kesen operasyon!
 Türk güvenlik güçleri terörle amansız mücadelede her gün başarılı operasyonlara imza atıyor. Bunların en sonuncu bugün gerçekleşti.

Son dakika haberine göre; MİT ve TSK'nın ortak operasyonuyla PKK'nın sözde istihbarat yapılanmasında yer alan Zinar Şiyar Adıyaman kod adlı Mehmet Bayden etkisiz hale getirildi.

Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı (MİT) ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) ortak operasyonuyla Irak'ın kuzeyindeki Gara belgesinde etkisiz hale getirilen 3 PKK'lıdan birinin Zinar Şiyar Adıyaman kod adlı Mehmet Bayden olduğu tespit edildi.

Sözde istihbarat sorumlusu

Edinilen bilgiye göre, düzenlenen ortak operasyonda, Gara bölgesinde etkisiz hale getirilen 3 PKK terör örgütü mensubundan birinin PKK/KCK'nın sözde istihbarat yapılanması NLP bünyesinde üst düzeyde faaliyet gösteren Zinar Şiyar Adıyaman kod adlı Mehmet Bayden olduğu belirlendi.

Birçok görevde bulunmuş

Hakkında mahkeme tarafından yakalama ve tutuklama kararı bulunan Mehmet Bayden'in bölücü terör örgütüne 1990'lı yılların başında katıldığı, bir dönem PKK Merkez Karargahı maliye sorumluluğu ile PKK/HPG'nin sözde Gare alanı maliye, aktarım ve lojistik sorumluluğunu yürüttüğü öğrenildi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x