Karargah'taki o fotoğrafta dikkat çeken ayrıntı! İlk kez kullandılar..

21 Ocak 2018 Pazar 16:16
Bu haber 292 kez okundu

TÜRK Silahlı Kuvvetlerince (TSK) yeni düzenleme kapsamında kamuflaj üniformalarında değişikliğe gidildi. Yeni kamuflajlar Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve komuta kademesi tarafından ilk defa Zeytin Dalı Harekatı'nın sevk ve idaresinde kullanıldı.

Karargah'taki o fotoğrafta dikkat çeken ayrıntı! İlk kez kullandılar..
 Genelkurmay Başkanlığınca Zeytin Dalı Harekatı'nın karargahtaki sevk ve idare ilişkin fotoğraflar paylaşıldı. İlk fotoğraflarda Orgeneral Akar ile Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Ümit Dündar ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Koramiral Adnan Özbal yer aldı. Gece ilerleyen saatlerde Başbakan Binali Yıldırım da Karargah'a geçti ve o fotoğraflar da servis edildi. Fotoğrafların en dikkat çekici ayrıntısı ise komuta kademesinin giydiği yeni üniformalar oldu. Genelkurmay Başkanı Akar'ın üniformasının desenlerindeki değişiklik dikkat çekerken, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanları'nın üniformalarındaki değişiklik ise çok daha belirgindi.

Karargah'taki o fotoğrafta dikkat çeken ayrıntı! İlk kez kullandılar...

Geçen haftalarda Jandarma Genel Komutanlığı üniformalarında yapılan değişikliğin ardından TSK'da diğer üniformalarda da değişikliğe gidildi. Yeni üniformalar ilk defa Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar ve komutanlar tarafından Zeytin Dalı Harekatı'nın sevk ve idaresinde kullanıldı. 

Karargah'taki o fotoğrafta dikkat çeken ayrıntı! İlk kez kullandılar...

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın ilk kez kamuoyuna gözüken yeni üniformasında yaka yapısı ve desenler ile desen renklerindeki belirgin farklılık dikkat çekti.
Karargah'taki o fotoğrafta dikkat çeken ayrıntı! İlk kez kullandılar...

En dikkat çekici değişiklik Deniz Kuvvetleri Komutanı Koramiral Adnan Özbal'ın üniformasında yaşanmıştı. Daha önce bej renk gömlek ve pantolondan oluşan üniforma, "Bahriye mavisi" olarak bilinen lacivert ağırlıklı yeni üniformaya dönüştü.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x