Online E-Devlet Hizmetleri
TC Kimlik No
Vergi Kimlik No
SSK Hizmet Dökümü
İnternet Vergi Dairesi
Motorlu Taşıtlar Vergisi
Telefon Rehberi
ÖSYM Sınav Sonuçları
ÖSYM Sınav Sonuçları
ÖSS Sonuçları
KPSS Sonuçları
KPDS Sonuçları
LES Sonuçları
TUS Sonuçları
ÜDS Sonuçları
ALS Sonuçları
DGS Sonuçları
Diğer Sınav Sonuçları
ÖSYM Sınav Takvimi
E-Devlet Linkleri:
Devletim.com
Online Hizmetler
Milli Eğitim Bakanlığı
Üniversiteler
Sağlık Bakanlığı
Emeklilik Hizmetleri
Hukuk ve Adalet
Emniyet Hizmetleri
Ekonomik ve Mali İşler
İş ve Eleman Arama
Genel Devlet Kurumları
Bakanlıklar
Valilikler
Belediyeler
Kaymakamlıklar
Siyasi Partiler
Silahlı Kuvvetler
Sivil Toplum
Engelli Sayfaları
Elçilik - Konsolosluklar
Avrupa Birliği
K.K.T.C.
Turizm
Tatil ve Gezi Rehberi
Deprem Linkleri
Haber Kaynakları

Ankara'da gaz sızıntısı: 5 ölü

03 Nisan 2012 Salı 04:02
Bu haber 1117 kez okundu

Keçiören'de gaz sızıntısı nedeniyle 5 kişi hayatını kaybetti.

Ankara'da gaz sızıntısı: 5 ölü
 Ankara'nın Keçiören İlçesi'nde, apartmanın kapıcı dairesinde kömür sobasından sızan korbanmonoksit gazından zehirlenen aynı aileden 5 kişi yaşamlarını yitirdi. Yine Başkent'te 2009'da yılbaşı gecesi üniversite öğrencisi 3'ü kız 7 genç kutlama yaptıkları evde ters rüzgar nedeniyle doğalgaz kombisinin bacasından geri tepen karbonmonoksit gazından zehirlenerek ölmüştü.

5 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Apartman görevlisi, eşi, biri 5, diğeri 1 yaşındaki 2 kızı ile onlarla kalan kayınbiraderinin öldüğü haberini alan yakınları sinir krizi geçirdi. Kapıcı dairesindedoğalgaz bağlantısı bulunmasına rağmen geçim zorluğu çeken ailenin belediyelerden aldıkları bedava kömürleri yakarak ısındıkları öğrenildi.

Olay, Keçiören İlçesi Şevkat Mahallesi, Erdek Sokak 21 numaradaki apartmanın kapıcı dairesinde meydana geldi. Yüksek Seçim Kurulu'nda sözleşmeli memur olarak çalıştığı, aynı zamanda da oturdukları aparmanın kapılıcılığını yapan 29 yaşındaki Ahmet Aydın ve ailesinin öğlen saatlerine kadar evlerinden hiç çıkmaması üzerine, apartman sakinleri durumdan şüphelenip kapıyı çaldı. Açan olmayınca, durum yakınlarına bildirildi. Eve gelen yakınları, cep telefonlarının da açılmaması üzerine endişelenip pencere camını kırarak daireye girdi.

Yakınları, Ahmet Aydın, eşi 26 yaşındaki Betül Aydın, kızları 5 yaşındaki Ece Sıla ve 1 yaşındaki Hira Gül'ü evin yatak odasında, misafir olarak yanlarında kalan Betül Aydın'ın ağabeyi 44 yaşındaki Mehmet Gürgeç'ü ise salondaki yatakta hareketsiz halde buldu.

Bunun üzerine 112 Acil Servis ve polise ihbarda bulunuldu. Eve gelen ekipler, 5 kişinin de sobadan sızan korbanmonoksit gazından zehirlenerek yaşamlarını yitirdiğini belirledi. Olay yerine gelen savcının incelemesinin ardından 5 kişinin cesetleri, otopsi için Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Acı olayın duyulması üzerine eve gelen Aydın Ailesi'nin yakınları sinir krizi geçirdi, gözyaşlarına boğuldu.

DOĞALGAZ YERİNE SOBA YAKTILAR

Bu arada apartmanda ve dairelerinde doğalgaz bağlantısı olmasına rağmen, Aydın Ailesi'nin kömür sobasıyla ısındığı belirlendi. Komşuları ve çevredeki apartmanların kapıcıları, doğalgazın pahalı olması nedeniyle ailenin belediyelerden ücretsiz kömür alarak, kurdukları sobada bunları yakarak ısındıklarını söyledi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x